Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանն այցելել է Ջերմուկ քաղաք
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը Վայոց ձոր կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելել է Ջերմուկ քաղաք։ Այս մասին հայտնում է Ջերմուկի համայնքապետարանի «Ֆեյսբուք»-ի էջը։
Դիտարկվել են Ջերմուկ զբոսաշրջային քաղաքին հարակից այն հատվածները, որտեղ ( 2022 թվականի սեպտեմբերյան ագրեսիայի ընթացքում ներխուժելով ՀՀ ինքնիշխան տարածք) այժմ տեղակայված են Ադրբեջանի զինված ուժերը:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանի և Ջերմուկ համայնքի ղեկավար Վահագն Արսենյանի ուղեկցությամբ ՌԴ դեսպանը այցելել է Ջերմուկի Մաքսիմ Գորկու անվան դպրոց, այնուհետև Ջերմուկի Շառլ Ազնավուրի անվան արվեստի դպրոց, որտեղ հյուրերին դիմավորել են աղ ու հացով։

Посол России в Армении посетил город Джермук
Поддержи А1+!Посол РФ в Армении Сергей Копыркин в рамках рабочего визита в Вайоц Дзор посетил город Джермук.
Как сообщает мэрия Джермука на своей странице в Facebook, посол посетил районы, прилегающие к туристическому городу Джермук, где в настоящее время дислоцированы вооруженные силы Азербайджана (вторгшиеся на суверенную территорию Республики Армения в ходе сентябрьской агрессии 2022 года).
В сопровождении губернатора Вайоцдзорской области Армении Арарата Григоряна и главы общины Джермука Ваагна Арсеняна посол РФ посетил школу имени Максима Горького в Джермуке, затем Художественную школу имени Шарля Азнавура.