Ucom-ի աջակցությամբ Տաշիրում ամփոփվեց «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումը
Աջակցիր «Ա1+»-ինUcom-ի աջակցությամբ և ակտիվ մասնակցությամբ Տաշիր քաղաքում ամփոփվեց «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումը, որի նախաձեռնողը «Մարզերի երեխաները մարզերում» հասարակական կազմակերպությունն էր։
Այս նախաձեռնության նպատակն է ստեղծել հարթակ, որտեղ մարզերում ապրող տաղանդավոր երեխաները հնարավորություն կունենան ներկայացնել իրենց եզակի փորձառությունն ու հաջողությունները՝ ոգեշնչելով ինչպես հասակակիցներին, այնպես էլ ավագ սերնդին։
Ucom-ը ոչ միայն աջակցել է միջոցառման կազմակերպմանը, այլ նաև ակտիվորեն մասնակցել է աշխատանքներին։
Ucom-ի ուսուցման և զարգացման ավագ մասնագետ Աստղիկ Մնացականյանը մասնակցել է ֆորումին որպես մենթոր, և նրա օգնությամբ Կարինե Օգանեսյանը Ջավախքից ելույթ է ունեցել «Իմ 5000+ը» թեմայով։
Իսկ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը երիտասարդ մասնակիցների հետ վարել է պանելային քննարկում՝ «Մարզերից դեպի թվային աշխարհ՝ նոր հորիզոններ կապով ու տեխնոլոգիաներով» թեմայով։
«Այսօր որևէ զարգացում, ուսում, բիզնես՝ ոչինչ հնարավոր չէ առանց տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների, արագ և որակյալ կապի։ Հասկանալով դա՝ Ucom-ը մեծագույն ջանք է գործադրում Հայաստանի տարբեր հատվածներում արագ և կայուն կապի ծառայություններ հասցնելու համար։ Արդեն 28 քաղաքներում մենք ունենք ամենաժամանակակից 5G ցանցը։ Բայց նաև լինելով պատասխանատու ընկերություն՝ մենք դրանով չենք բավարարվում ու աջակցում ենք «ԴեմԱռԴեմ»-ի նման նախաձեռնություններին՝ որ մեր երիտասարդները մասնագիտական աճ ունենալու և փորձով փոխանակվելու հնարավորություն ունենան», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«ՄԵՄ համայնքում մենք ունենք երկու շերտ՝ երիտասարդներն ու մենթորները։ Ամենօրյա կյանքում մենք տեսնում ենք, որ երկու սերունդներ իրար հասկանալու, համագործակցելու արդյունքում կարող են շատ ավելի մեծ արդյունքի հասնել։ Նաև հասկանում ենք, որ փոքրերը մեծերին շատ բան ունեն տալու, նրանք ունեն մեծ ճկունություն, ազատ ժամանակ, կրեատիվություն, ավելի լավատես են։ Իսկ մեծերը ունեն փորձ, ռեսուրսներ։ Ու բազմաթիվ հարցեր կարող են լուծվել այս երկու շերտի ռեսուրսների համադրմամբ։ Իսկ այս ֆորմատը հնարավորություն է տալիս երկու սերունդներին իրար հետ շփվել, հարցեր տալ ու համագործակցել», - ասել է «Մարզերի երեխաները մարզերում» ՀԿ-ի նախագահ Արամայիս Մարգարյանը։
Ֆորումը համախմբել էր 500 կրտսեր և ավագ սերնդի ներկայացուցիչների, երիտասարդներին հնարավորություն տալով փոխանակվել փորձով Հայաստանի առաջատար մասնագետների, գործարարների և մտավորականների հետ։
Նշենք, որ մարզային ֆորումի ընթացքում պատանի խոսնակները ելույթ ունեցան՝ ներկայացնելով իրենց կյանքի հետաքրքիր փորձառություն ու ձեռքբերումը։ Կազմակերպվել էր նաև ցուցադրություն,
համագործակցային կապերի ստեղծման հնարավորություն, պանելային քննարկում և վերջում՝ եզրափակիչ համերգ։
Միջոցառման ավարտին հայտարարվեցին միջոցառման ընթացքում Ucom-ի կողմից կազմակերպված մրցույթի հաղթողները, և Ucom-ի գլխավոր տնօրենը հանձնեց մասնակիցների ու հաղթողների նվերներն ու մրցանակները։
Այս պահին համայնքում ներգրավված են ավելի քան 400 ակտիվ կամավորներ Հայաստանի բոլոր մարզերից և Ջավախքից, ինչպես նաև Հայաստանից և Սփյուռքից ավելի քան 100 փորձառու մենթորներ։

При поддержке и активном участии Ucom в городе Ташир завершился региональный форум «ДемАрДем: Диалог поколений», организованный общественной организацией «Дети регионов».
Цель инициативы — создать платформу, где талантливые дети, живущие в регионах, смогут представить свой уникальный опыт и достижения, вдохновляя как сверстников, так и старшее поколение.
Ucom не только поддержал организацию мероприятия, но и активно участвовал в его работе. Старший специалист по обучению и развитию Ucom Астхик Мнацаканян выступила на форуме в роли наставника, помогая Карине Оганесян из Джавахка подготовить выступление на тему «Мои 5000+».
Генеральный директор компании Ральф Йирикян провел с молодыми участниками панельную дискуссию на тему «Из регионов в цифровой мир: новые горизонты через связь и технологии».
«Сегодня развитие, обучение или бизнес невозможны без информационных и телекоммуникационных технологий, быстрой и качественной связи. Понимая это, Ucom прилагает огромные усилия, чтобы обеспечить быструю и стабильную связь в разных уголках Армении. Уже в 28 городах у нас есть самая современная сеть 5G. Но как ответственная компания, мы не останавливаемся на этом и поддерживаем такие инициативы, как «ДемАрДем», чтобы наши молодые люди могли расти профессионально и обмениваться опытом», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
«Сообщество МЕМ состоит из двух слоев — молодежи и менторов. В повседневной жизни мы видим, что сотрудничество двух поколений позволяет достичь гораздо больших результатов. Мы также понимаем, что молодые могут многое предложить старшим: у них больше гибкости, свободного времени, креативности, оптимизма. А у старшего поколения есть опыт и ресурсы. Многие вопросы можно решить, объединив ресурсы этих двух групп. Этот формат дает двум поколениям возможность общаться, задавать вопросы и сотрудничать», — сказал Арамаис Маргарян, председатель общественной организации «Дети регионов».
Форум объединил 500 представителей младшего и старшего поколений, предоставив молодежи возможность обменяться опытом с ведущими специалистами, бизнесменами и интеллектуалами Армении.
На форуме юные спикеры выступили с рассказами о своем жизненном опыте и достижениях. Были организованы выставка, возможности для налаживания связей, панельная дискуссия и завершающий концерт.
По окончании мероприятия были объявлены победители конкурса, организованного Ucom в рамках форума, а генеральный директор компании вручил подарки и призы участникам и победителям.
«Дети регионов» — это социально-образовательная неправительственная организация, целью которой является создание децентрализованного сообщества образованных, патриотичных лидеров, руководствующихся сильными ценностями для сбалансированного развития Армении.
В настоящее время в сообщество входят более 400 активных волонтеров из всех регионов Армении и Джавахка, а также более 100 опытных наставников из Армении и диаспоры.