Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ռոմանո Պրոդիին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Իտալիայի նախկին վարչապետ, Եվրոպական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոմանո Պրոդիին:
Վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր գործչի այցը Հայաստան և շնորհավորել նրան ԵՊՀ պատվավոր դոկտորի կոչմանն արժանանալու առթիվ: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է պարոն Պրոդիի նման փորձառու գործիչների հետ ԵՊՀ-ի համագործակցության անհրաժեշտությունը և հավելել, որ այսօրվա հանդիպումը հնարավորություն կտա քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Ռոմանո Պրոդին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության համար և նշել, որ ուրախությամբ է այցելել Հայաստան:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցերի շուրջ:

Никол Пашинян принял Романо Проди
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял бывшего председателя Совета министров Италии, бывшего председателя Европейской комиссии Романо Проди.
Никол Пашинян приветствовал визит известного деятеля в Армению и поздравил его с присвоением ему звания Почетного доктора Ереванского государственного университета (ЕГУ). Премьер-министр подчеркнул необходимость сотрудничества ЕГУ с такими опытными деятелями, как г-н Проди, и добавил, что сегодняшняя встреча позволит обсудить различные вопросы, представляющие взаимный интерес.
Романо Проди поблагодарил за теплое гостеприимство и отметил, что рад посетить Армению.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с происходящими в регионе и на международной арене процессами.