«Սուրմալու»-ի պայթյունի հետևանքով անհետ կորած քաղաքացու մասունքները չեն հայտնաբերվել․ որոնումները դադարեցվել են
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱԻՆ խոսնակ Հայկ Կոստանյանն իր ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացնում է․
«Հարգելի՜ գործընկերներ,
ինչպես տեղյակ եք, «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով անհետ կորած համարվող քաղաքացուն հայտնաբերելու համար տարվող որոնողական աշխատանքները վերջին մի քանի օրերի ընթացքում իրականացվել են հավանական պայթյունի վայրում, որտեղ, ըստ տեղեկատվության, հավանաբար գտնվել է քաղաքացին։
Պայթյունի էպիկենտրոնում և մերձակա ամբողջ տարածքում իրականացվել են մանրակրկիտ որոնողական աշխատանքներ, որոշ հատվածներում` նույնիսկ կրկնակի։ Որոնողական աշխատանքների արդյունքում, ցավոք, քաղաքացու մարմինը կամ վերջինիս մասունքները չեն հայտնաբերվել։
Նշեմ, որ առաջացած հրդեհից և պայթյունից հետո 43 ժամվա ընթացքում փրկարար ծառայողները փլատակներից դուրս են բերել 26 քաղաքացու, այդ թվում՝ 10 ողջ, 16 մահացած։

Поиски гражданина, пропавшего в результате взрыва в «Сурмалу», прекращены: МЧС
Поддержи А1+!В результате поисковых работ после взрыва в торговом центре «Сурмалу» не удалось обнаружить останки гражданина, считавшегося пропавшим. Об этом сообщил пресс-секретарь МЧС Айк Костанян, отметив, что принято решение о прекращении поисковых работ.
Айк Костанян написал на странице в Facebook: «Как вам известно, поисковые работы по обнаружению гражданина, считающегося пропавшим в результате взрыва в торговом центре «Сурмалу», в течение последних нескольких дней проводились на месте вероятного взрыва, где, согласно информации, мог находиться этот гражданин.
В эпицентре взрыва и по всей близлежащей местности были проведены тщательные поисковые работы, в некоторых местах даже дважды. В результате поисков, к сожалению, ни тела гражданина, ни его останков обнаружено не было.
Отмечу, что за 43 часа после пожара и взрыва спасатели извлекли из-под завалов 26 граждан, в том числе 10 живых и 16 погибших.