Մեղադրանք է առաջադրվել՝ վարկային կազմակերպության աշխատակցի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու համար
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է վարկային կազմակերպության աշխատակցի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը. մեղադրանք է առաջադրվել 25-ամյա երիտասարդի:
2019 թվականի հունվարի 21-ին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ անհայտ անձը ժամը 09:10-ի սահմաններում մտել է Երևան քաղաքում գործով վարկային կազմակերպություն և զենքի գործադրմամբ, սպառնալիքներ տալով, կազմակերպության աշխատակցից պահանջել և ստացել է գումար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերով: Կազմակերպության աշխատակիցը ճանաչվել է տուժող:
Ձեռնարկված լայնածավալ քննչական և դատավարական այլ միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2019 թվականի հունվարի 21-ին՝ ժամը 09:10-ի սահմաններում, 25 ամյա երիտասարդը մուտք է գործել Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայում գործող վարկային կազմակերպություն, որպես զենք օգտագործվող դանակի գործադրմամբ, կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով հարձակվել կազմակերպության աշխատակցի վրա, պահանջել և ստացել խոշոր չափերի՝ 1 000 000 ՀՀ դրամ գումար:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 1994թ. ծնված երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերով, և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Նախաքննությունն ավարտվել է, և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին:

Выдвинуто обвинение в совершении разбойничьего нападения на сотрудника кредитной организации
Поддержи А1+!В следственном отделении административного района Арабкир Ереванского городского следственного управления Следственного комитета РА завершилось предварительное расследование уголовного дела, возбужденного в связи с совершением разбойничьего нападения на сотрудника кредитной организации, обвинение выдвинуто 25-летнему молодому человеку.
21-го января 2019 года поступило сообщение о том, что неизвестный в районе 09:10 вошел в действующую в Ереване кредитную организацию и с применением оружия, озвучивая угрозы, потребовал и получил деньги от сотрудника организации.
В связи с происшествием в следственном отделении Арабкирского административного района ЕГГУ СК РА, по 2-му и 4-му пунктам 2-й части 175-й статьи Уголовного кодекса РА. Сотрудник организации признан пострадавшим.
В результате предпринятых широкомасштабных следственных и прочих процессуальных мер были получены данные о том, что 21-го января 2019 года, в районе 09:10, 25-летний молодой человек вошел в кредитную организацию, действующую на проспекте Комитаса города Еревана, с применением ножа, используемого в качестве оружия, применив опасное для жизни и здоровья насилие, напал на сотрудника организации, потребовал и получил крупную сумму в размере 1000000 драм РА.
На основании достаточных доказательств, добытых в досудебном производстве, молодому человеку 1994г. рождения выдвинуто обвинение по 2-му и 4-му пунктам 2-й части 175-й статьи Уголовного кодекса РА и в качестве меры пресечения по отношению к ним избран арест.
Предварительное расследование завершилось, и уголовное дело с обвинительным заключением, отправлено прокурору, осуществляющему контроль над законностью предварительного расследования.