Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կառավարիչ-տնօրեն Կրիստալինա Գեորգիևայի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴավոսի համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) կառավարիչ-տնօրեն Կրիստալինա Գեորգիևայի հետ:
Զրույցի ընթացքում Հանրապետության նախագահը բարձր է գնահատել ԱՄՀ-ի հետ Հայաստանի արդյունավետ փոխգործակցությունը և վստահություն հայտնել, որ համագործակցությունը շարունակական բնույթ կունենա:
ԱՄՀ կառավարիչ-տնօրենն իր խոսքում առանձնահատուկ շեշտել է վերջին տարիներին Հայաստանի տպավորիչ ֆինանսական ցուցանիշները, ընդգծելով, որ տարածաշրջանում կայուն և վերջնական խաղաղության հաստատման պարագայում տնտեսական աճի առավել լայն հնարավորություններ և ուղղություններ կարձանագրվեն։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել ներկայում առկա մարտահրավերների և համաշխարհային տնտեսության զարգացման ու առաջընթացի վրա դրանց ազդեցության վերաբերյալ:

Ваагн Хачатурян встретился с директором-распорядителем Международного валютного фонда Кристалиной Георгиевой
Поддержи А1+!На полях Всемирного экономического форума в Давосе президент Республики Армения Ваагн Хачатурян встретился с директором-распорядителем Международного валютного фонда (МВФ) Кристалиной Георгиевой.
Ваагн Хачатурян высоко оценил эффективное сотрудничество Армении с МВФ и выразил уверенность, что оно имеет продолжительный характер.
Директор-распорядитель МВФ особо отметила впечатляющие финансовые показатели Армении за последние годы, подчеркнув, что в случае установления стабильного и окончательного мира в регионе появятся более широкие возможности и направления экономического роста.
Стороны обменялись мнениями о текущих вызовах и их влиянии на развитие и прогресс мировой экономики.