ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչը հյուպատոսություն բացելու հարցով հանդիպել է Կապանի համայնքապետի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության առաջատար խմբի ղեկավար Սերգեյ Չաշչիխինը Կապանում Ռուսաստանի հյուպատոսություն հիմնելու հարցով հունվարի 8-ին հանդիպել է Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանի հետ։
Այդ մասին հայտնում են ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունից։
Ըստ Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանության երեկվա հաղորդագրության՝ Չաշչիխինը շնորհակալություն է հայտնել քաղաքային ղեկավարությանը՝ հյուպատոսության հիմնման ուղղությամբ Կապանի ներկայացուցիչների գործնական աջակցության համար:
Քննարկվել են մշակութային, հումանիտար, առևտրատնտեսական ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։ Կապանում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսությունը կդառնա երկրորդը Հայաստանում, առաջինը Գյումրիում է։

417379760_776981017789158_8696864038539176941_n
Руководитель ведущей группы Министерства иностранных дел Российской Федерации Сергей Чащихин встретился с мэром Капана Геворгом Парсяном, чтобы обсудить вопросы открытия генерального консульства РФ в Капане.
Сергей Чащихин поблагодарил руководство города за практическое содействие в работах по открытию генерального консульства России и расширению контактов ведущей группы с представителями творческих и деловых кругов Капана.
Подробно были обсуждены перспективные направления сотрудничества в культурно-гуманитарной и торгово-экономической сферах.