ՀԿԵ-ն երկարացնում է անվճար երթևեկության ակցիան Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանվածների համար
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը մինչև 2024 թվականի առաջին եռամսյակը երկարաձգում է Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանվածների համար մերձքաղաքային էլեկտրագնացքներով անվճար երթևեկելու ակցիան:
Ակցիան գործում է հոկտեմբերի 1-ից այն քաղաքացիների համար, ովքեր Հայաստան են ժամանել սույն թվականի սեպտեմբերի 25-ից հետո: Ակցիայի ոչ լիարժեք երեք ամիսների ընթացքում դրանից օգտվել է 3200 քաղաքացի։ Ավելի վաղ նախատեսվում էր ակցիան ավարտել հունվարի 1-ին, սակայն հաշվի առնելով ակցիայի սոցիալական նշանակությունը և համաձայնեցնելով ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հետ՝ ընկերությունը որոշել է այն երկարացնել ևս 3 ամսով։
Անվճար երթևեկության իրավունքը վերաբերում է ամենօրյա երթևեկության տեղական նշանակության էլեկտրագնացքներին ՝ № 684/687 Երևան-Գյումրի-Երևան, № 686/685 Երևան-Գյումրի-Երևան, № 681/682 Գյումրի-Երևան-Գյումրի, № 7010/7011 Արաքս-Երևան-Արաքս և № 6512/6517 Երասխ-Երևան-Երասխ գնացքներին:
Գնացքների ժամանակացույցին, ճանապարհորդության կանոններին կարող եք ծանոթանալ երկաթուղային կայարանների տեղեկատու գրասենյակում, գնացքներում ՝ հսկիչներից և «ՀԿԵ» ընկերության պաշտոնական կայքում https://www.railway.am

ЮКЖД продлевает акцию бесплатного проезда для переселенцев из Нагорного Карабаха
Поддержи А1+!Компания «Южно-кавказская железная дорога» продлевает акцию бесплатного проезда для переселенцев из Нагорного Карабаха в пригородных электропоездах на I квартал 2024 года.
Акция действует с 1 октября для тех граждан, которые прибыли в Армению после 25 сентября текущего года. За неполных три месяца действия акции ею воспользовались 3200 граждан. Ранее планировалось завершить акцию с 1 января, однако с учетом социальной значимости акции и по договоренности с Министерством территориального управления и инфраструктур в компании было принято решение продлить ее еще на 3 месяца.
Право бесплатного проезда касается электропоездов местного назначения ежедневного курсирования: № 684/687 Ереван-Гюмри-Ереван, № 686/685 Ереван-Гюмри-Ереван, № 681/682 Гюмри-Ереван-Гюмри, № 7010/7011 Аракс-Ереван-Аракс и поезд № 6512/6517 Ерасх-Ереван-Ерасх.
С расписанием поездов, правилами проезда Вы можете ознакомиться в справочной на вокзалах, в поездах у контролеров и на сайте Общества: https://www.railway.am.