Արմեն Գրիգորյանը Չեխիայի ԱԳ փոխնախարարին ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է  Չեխիայի փոխարտգործնախարար Յան Մարիանի հետ:
Արմեն Գրիգորյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
Հանդիպմանը գոհունակությամբ ընդգծվել  է երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Քննարկվել է ՀՀ-ի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և Հայաստան-Չեխիա համագործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Անդրադարձ է կատարել փոխգործակցության հնարավոր ծրագրերին, ինչի շրջանակներում չեխական կողմը հայտնել է իր պատրաստակամությունն աջակցելու ՀՀ-ին մի շարք ոլորտներում:

Армен Григорян представил заместителю министра иностранных дел Чехии ситуацию с безопасностью вокруг Армении
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял заместителя министра иностранных дел Чехии Яна Мариана.
Армен Григорян сообщил об этом на своей странице в Facebook.
На встрече с удовлетворением была подчеркнута динамика устойчивого развития двусторонних отношений Армения-Чехия.
Обсуждались вопросы безопасности вокруг Армении и сотрудничество Армения-Чехия как на двусторонней, так и на многосторонней площадках.
Стороны коснулись возможных программ сотрудничества, в рамках которых чешская сторона выразила готовность оказать Армении содействие в ряде сфер.