Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Արգենտինայի դեսպանի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիանո Վերգարային, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին համագործակցության և հայ-արգենտինյան հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրները, հատկապես վերջին շրջանում, ունեն ինտենսիվ հարաբերություններ և դրանք նոր ծրագրերով ու նախաձեռնություններով հարստացնելու լավ ներուժ: Կառավարության ղեկավարն առանձնակի կարևորել է տնտեսական փոխգործակցության և առևտրաշրջանառության ծավալների ընդլայնումը և հույս հայտնել, որ այդ ուղղությամբ աշխատանքը հաջողությամբ կշարունակվի:
Մարիանո Վերգարան շնորհակալություն է հայտնել իր գործունեությանն աջակցելու համար և անդրադարձել վերջին տարիներին Հայաստանի և Արգենտինայի միջև կապերի խորացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներին:

Премьер-министр провёл прощальную встречу с послом Аргентины
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Аргентинской Республики в Республике Армения Мариано Вергару, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Никол Пашинян поблагодарил посла за вклад в развитие сотрудничества и армяно-аргентинских отношений. Премьер-министр отметил, что между двумя странами, особенно в последнее время, налажены интенсивные отношения и существует хороший потенциал для обогащения их новыми программами и инициативами. Глава правительства придал особое значение расширению экономического взаимодействия и товарооборота и выразил надежду, что работа в этом направлении будет успешно продолжена.
Мариано Вергара выразил благодарность за поддержку его деятельности и коснулся проделанной за последние годы работы по углублению отношений между Арменией и Аргентиной.