Պապիկյանը գեներալ Կուլակովին է ներկայացրել սահմանների երկայնքով Ադրբեջանի ԶՈՒ տեղաշարժերի և կուտակումների վերաբերյալ տվյալներ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍեպտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՌԴ ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատար, բանակի գեներալ Օլեգ Սալյուկովին և Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կիրիլ Կուլակովին։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ողջունել է գեներալ-մայոր Կուլակովին՝ նոր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել նրան հաջողություններ խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին և Լեռնային Ղարաբաղում՝ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակը, առկա խնդիրները, Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
Նախարար Պապիկյանն ընդգծել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի անշեղ կատարման անհրաժեշտությունը և կարևորել Լաչինի միջանցքի շուտափույթ ապաշրջափակմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է սահմանների երկայնքով Ադրբեջանի ԶՈՒ տեղաշարժերի և կուտակումների, պարբերաբար իրականացրած սադրանքների, հայկական դիրքերի ուղղությամբ հրաձգության և դրան զուգահեռ ապատեղեկատվության հաճախակի տարածման վերաբերյալ տվյալներ:

Папикян представил генералу Кулакову данные о передвижениях и сосредоточении азербайджанских ВС вдоль границ (видео)
Поддержи А1+!14 сентября Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял главнокомандующего Сухопутными войсками России генерала армии Олега Салюкова и новоназначенного командующего Миротворческими силами Российской Федерации в Нагорном Карабахе, генерал-майора Кирилла Кулакова.
Сурен Папикян поздравил генерал-майора Кулакова с вступлением в новую должность и пожелал ему успехов в миротворческой миссии.
На встрече обсуждалась оперативная обстановка на армяно-азербайджанской границе и в Нагорном Карабахе, зона ответственности миротворческих войск, существующие проблемы, а также ряд вопросов, направленных на повышение эффективности российской миротворческой миссии в Нагорном Карабахе.
Министр Папикян подчеркнул, что в 2020 году необходимость неуклонного выполнения всех пунктов трехсторонней декларации от 9 ноября и подчеркнуть реализацию усилий, направленных на скорейшее разблокирование Лачинского коридора.
Министр обороны представил данные о перемещениях и скоплениях азербайджанских вооруженных сил вдоль границ, которые регулярно осуществляют провокации, обстреливают армянские позиции и параллельно с этим часто распространяют дезинформацию.