370918986_826335062832547_6721986204254375354_n
Ոգելից խմիչքների ազդեցության տակ կրակոցներ են արձակել Արցախի նախագահի նստավայրի և ծառայություն իրականացնող անվտանգության աշխատակիցների ուղղությամբ
Օգոստոսի 28-ին ժամը 03:05-ին ոստիկանության ՊՊԾ գումարտակի ոստիկանը հերթապահ մասում հաղորդել է, որ Ստեփանակերտ քաղաքի Փետրվարի 20 փողոցում՝ Արցախի Հանրապետության նախագահի նստավայրի ուղղությամբ զինված հարձակում է տեղի ունեցել:
Այդ մասին հայտնում են ԱՀ ոստիկանությունից։
Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության Ստեփանակերտ քաղաքի վարչության օպերատիվ խումբը, տաք հետքերով ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, Մարտունի փողոցից նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկել անսթափ վիճակում գտնվող 2 քաղաքացու՝ Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ Տ.Հ.-ին (ծնված 1983թ.) և Ա. Ա.-ին (ծնված 1981թ.):
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ գիշերը ժամը 03:00-ի սահմաններում, նախնական համաձայնությամբ և ոգելից խմիչքների ազդեցությամբ՝ վերջիններս ներկայացել են նախագահի նստավայր և կրակոցներ արձակել շենքի և տարածքում ծառայություն իրականացնող անվտանգության աշխատակիցների ուղղությամբ:
Նախապատրաստված նյութերը ուղարկվել է քննչական կոմիտե։ Փաստի կապակցությամբ ՔԿ-ում հարուցվել է քրեական գործ։

370918986_826335062832547_6721986204254375354_n
В состоянии алкогольного опьянения пришли в резиденцию президента и обстреляли здание и работающих на территории сотрудников службы безопасности
28 августа в 03:05 в полицию Республики Арцах поступило сообщение о том, что в направлении резиденции президента Республики Арцах на улице 20 февраля в Степанакерте произошло вооруженное нападение.
Как сообщили в МВД Республики Арцах, выехавшая на место происшествия оперативная группа полиции задержала с улицы Мартуни в нетрезвом виде двух граждан, жителей Степанакерта Т.Х. (1983 года рождения). ) и А. . А. (1981 г.р.).
Полицейские установили, что ночью, около 03:00, по предварительному согласию и в состоянии алкогольного опьянения они пришли в резиденцию президента и обстреляли здание и работающих на территории сотрудников службы безопасности. Подготовленные материалы были направлены в следственный комитет.