Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ կայացել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նիստ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ օգոստոսի 24-ին կայացել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նիստ։
Նիստի քննարկման առանցքային թեման եղել է Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով Արցախում ստեղծված ծանր իրավիճակը, հնարավոր հանգուցալուծումները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև առաջիկայում կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին։ Խմբակցությունը որոշել է իր աջակցությունը հայտնել «Մայր Հայաստան» դաշինքին, որի քաղաքապետի թեկնածուն «Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանն է։

Во главе с Робертом Кочаряном состоялось заседание фракции НС «Армения»
Поддержи А1+!24 августа состоялось заседание фракции Национального Собрания "Айастан" под руководством второго президента Республики Армения, главы альянса "Айастан" Роберта Кочаряна.
Об этом сообщил Telegram-канал блока "Айастан".
Ключевой темой обсуждения на заседании стала сложная ситуация, сложившаяся в Арцахе в результате закрытия Лачинского коридора, и возможные пути решения.
Были также рассмотрены предстоящие выборы в Совет старейшин Еревана. Фракция решила выразить свою поддержку блоку "Мать Армения", кандидатом на пост мэра от которого является Андраник Теванян —бывший депутат фракции "Айастан".