Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Կատարի Էմիրի դիվանի ղեկավարի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱշխատանքային այցով Կատարի Պետության մայրաքաղաք Դոհայում գտնվող Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Էմիրի դիվանի ղեկավար Շեյխ Սաուդ Բին Աբդուլրահման Ալ Թանիի հետ՝ հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Քննարկվել են վարչապետ Փաշինյանի՝ 2022 թվականի հունիսին Կատարի Պետություն կատարած այցի շրջանակում ստորագրված փաստաթղթերի և ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքին, առաջիկայում հնարավոր փոխայցերի կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել Վարչապետի աշխատակազմի և Էմիրի դիվանի, ինչպես նաև Հայաստանի ու Կատարի պետական կառավարման այլ մարմինների միջև արդյունավետ փոխգործակցության մեխանիզմների շուրջ:
Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Ալ-Ջազիրա հեռուստաընկերություն: Քննարկվել են տարածաշրջանային և ներհայաստանյան թեմաների լուսաբանման հետ կապված հարցեր:
Կարճատև այցի ընթացքում Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը եղել է նաև Կատարի ազգային գրադարանում և Իսլամական արվեստի թանգարանում՝ ծանոթացել գրադարանում առկա ֆոնդին և թանգարանի ցուցանմուշներին:

Араик Арутюнян встретился с главой Дивана Эмира Катара
Поддержи А1+!Находящийся с рабочим визитом в столице Государства Катар руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян провел встречу с руководителем дивана эмира Государства Кувейт шейхом Саудом бин Абдулрахманом Аль Тани.
Обсуждались вопросы реализации подписанных документов и договоренностей, достигнутых в рамках визита премьер-министра Пашиняна в Государство Катар в июне 2022 года, а также организации возможных взаимных визитов в ближайшее время.
Состоялся обмен мнениями об эффективных механизмах взаимодействия между аппаратом премьер-министра и диваном эмира, а также другими органами государственного управления Армении и Катара.
Араик Арутюнян посетил телекомпанию Al Jazeera. Были обсуждены вопросы, связанные с освещением региональной и внутриармянской тематики.
В ходе краткосрочного визита руководитель аппарата премьер-министра также посетил Национальную библиотеку Катара и Музей исламского искусства, ознакомился с фондом библиотеки и экспонатами музея.