Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Արցախի հերոս Արկադի Տեր Թադևոսյանին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՇուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Արցախի հերոս, Շուշիի ազատագրման օպերացիայի հրամանատար Արկադի Տեր-Թադևոսյանին:
«Շուշիի ազատագրումը շատ մեծ նշանակություն ունի բոլորիս համար։ Շուշիի ազատագրումից հետո ամեն մարդ գիտեր, որ՝ վերջ, պատերազմը հաղթելու ենք,- շնորհավորելով լեգենդար հրամանատարին՝ ասել է նախագահ Սարգսյանը։-Քսանութ տարի առաջ տեղի ունեցածին տրվել են տարբեր գնահատականներ, բայց իմ գիտակցության մեջ Դուք Շուշիի ազատագրման օրվա խորհրդանիշն եք։ Իհարկե, լավ կլիներ, որ մեր մյուս ընկերները ևս այստեղ ներկա լինեին։ Եռաբլրի ամեն մի մարտիկ հերոս է, անկախ նրանից՝ պետությունը նրան հայտարարե՞լ է ազգային հերոս, թե՞ ոչ: Նրանք բոլորը հերոսներ են: Որպեսզի հաղթանակը մշտական լինի, պետք է ամեն օր աշխատենք, որ և՛ Հայաստանը, և՛ Արցախը լինեն հզոր, ուժեղ թե՛ տնտեսությամբ, թե՛ պետական կառուցվածքով, թե՛ բանակով։ Ունենանք հզոր Հայաստան և հզոր Արցախ»:
Արկադի Տեր-Թադևոսյանը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի և հյուրընկալության համար՝ նշելով, որ Շուշիի հաղթանակը մեր ժողովրդի միասնականության շնորհիվ էր: «Մենք ազգովի ենք այդ պայքարը մղել, միայն բանակը չէր:
Դա մեր ժողովրդի միասնության հաղթանակն էր: Ապագայում նույնպես մենք ունենք այդ միասնականության կարիքը՝ հետագա հաղթանակների համար»,-նշել է Արկադի Տեր-Թադևոսյանը:

Армен Саркисян принял Героя Арцаха Аркадия Тер-Тадевосяна (видео)
Поддержи А1+!По случаю 28-летия освобождения Шуши президент республики Армен Саркисян принял Героя Арцаха, командира операции по освобождению Шуши Аркадия Тер-Тадевосяна.
“Освобождение Шуши имеет очень большое значение для всех нас. После освобождения Шуши каждый человек уже знал, что мы победим в этой войне”, - сказал президент Саркисян, поздравив легендарного командира. Произошедшему двадцать восемь лет назад были даны различные оценки, но в моем сознании Вы являетесь символом Дня освобождения Шуши. Конечно, было бы хорошо, если и другие наши друзья присутствовали бы здесь. Каждый воин Ераблура - герой, независимо от того, объявило ли его государство национальным героем или нет.
Чтобы победа была постоянной, мы должны каждый день работать над тем, чтобы и Армения, и Арцах были мощными, сильными как экономикой, так и госструктурой, и армией. Мы должны иметь сильную Армению и сильный Арцах”.
Аркадий Тер-Тадевосян поблагодарил за оценку и гостеприимство, отметив, что победа Шуши состоялась благодаря единству нашего народа. “Мы всей нацией вели эту борьбу, воевала не только армия. Это была победа единства нашего народа. Мы и в будущем, для дальнейших побед, будем нуждаться в таком единстве”, - отметил Аркадий Тер-Тадевосян.