Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդերլանդների թագավորին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդերլանդների թագավոր Վիլլեմ-Ալեքսանդրին՝ նրա ծննդյան օրվա և Նիդերլանդների Թագավորության ազգային տոնի առթիվ։
«Կարևորելով բարեկամության և փոխվստահության մթնոլորտում զարգացող հայ-նիդերլանդական հարաբերությունները՝ մենք մեծապես շահագրգռված ենք խորացնելու և ընդլայնելու Նիդերլանդների հետ փոխշահավետ համագործակցությունը հնարավոր բոլոր ոլորտներում։
Օգտվելով առիթից՝ խորին երախտագիտություն եմ հայտնում կորոնավիրուսի դեմ պայքարի շրջանակներում բազմակողմ և երկկողմ ձևաչափերով Հայաստանին ցուցաբերվող օժանդակության համար։ Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կհաղթահարենք այս փորձությունը:
Վստահ եմ, որ մեր պետությունների միջև առկա կառուցողական երկխոսությունը կշարունակի զարգանալ և խորանալ՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության։
Բոլորիս համար դժվարին և մարտահրավերներով լի այս ժամանակահատվածում մաղթում եմ Ձեզ և Նիդերլանդների բարեկամ ժողովրդին առողջություն և տոկունություն»,-մասնավորապես նշել է նախագահ Սարգսյանը։

Армен Саркисян направил поздравительное послание королю Нидерландов
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание королю Нидерландов Виллему-Александру по случаю его дня рождения и национального праздника Королевства Нидерландов.
“Придавая важность развивающимся в атмосфере дружбы и взаимного доверия армяно-нидерландским отношениям, мы очень заинтересованы в углублении и расширении взаимовыгодного сотрудничества с Нидерландами во всех возможных сферах.
Пользуясь случаем, хочу выразить глубокую признательность за оказываемое Армении содействие в многостороннем и двустороннем форматах и в рамках борьбы с коронавирусом. Уверен, что совместными усилиями мы преодолеем это испытание.
Уверен, что существующий между нашими государствами конструктивный диалог продолжит развиваться и углубляться во благо наших народов.
В этот трудный для всех и полный вызовов период желаю Вам и дружественному народу Нидерландов здоровья и стойкости”, -  отметил президент Саркисян.