Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժեց Քոչարյանի գույքի կալանքի գործով դատախազների բողոքը (տեսանյութ)
«Մարտի 1»-ի գործով մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի և բանկային հաշիվների վրա դրված կալանքի վերաբերյալ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի կայացրած որոշման դեմ դատախազության կողմից բերված բողոքի քննությունը ՀՀ վերաքննիչ դատարանը, նախագահությամբ Արսեն Նիկողոսյանի, մերժեց։
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հուլիսի 30-ին կալանք էր դրվել Մարտի 1-ի գործով սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ մեղադրվող Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի և բանկային հաշիվների վրա: Այս տարվա հունիսի 7-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մասնակի բավարարել էր Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի ներկայացրած բողոքը, որ տեղի է ունեցել Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքների խախտում։

Апелляционный уголовный суд отклонил апелляцию прокуроры по вопросу ареста на имущество Кочаряна (видео)
Поддержи А1+!Апелляционный уголовный суд РА отклонил апелляцию прокуратуры РА по вопросу ареста на имущество и банковские счета второго президента РА Роберта Кочаряна.
Заседание вел судья Арсен Никогосян.
В решении говорится, что суд решил отклонить апелляцию прокуроров и оставить в законной силе решение судьи первой инстанции общей юрисдикции Анны Данибекян, основываясь на правовых позициях, выраженных в данном решении.
30 июля 2018 года, спустя 4 дня после предъявления обвинения Роберту Кочаряну, был наложен арест как на на его имущество, так и на банковские счета.
7 июня суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Анны Данибекян частично удовлетворил жалобу адвоката Ованеса Худояна, зафиксировав нарушение прав Роберта Кочаряна.