Լույս է տեսել մարզական լրագրող Յուրի Ալեքսանյանի առաջին գիրքը (տեսանյութ)
«Մարզական լրագրողի հուշերից»: Այսպես է կոչվում հայտնի մարզական լրագրող Յուրի Ալեքսանյանի «առաջնեկը», որի շնորհանդեսն այսօր կայացավ Իսահակյանի անվան գրադարանում:
Գիրքը հիմնականում նվիրված է մեր փառապանձ մարզիկ-մարզուհիներին, մարզիչներին ու մարզական գործիչներին: Նրանցից մի քանիսը ներկա էին շնորհանդեսին, մասնավորապես՝ անվանի ֆուտբոլիստ Արկադի Անդրեասյանը, բասկետբոլիստուհի Անահիտ Սարգսյանը:
Վերջինս իր ելույթում նշեց, որ նման գրքեր շատ-շատ են պետք մեր հանրությանը, քանի որ այն նոր սերնդին ոչ միայն ծանոթացնում է նախկին մարզիկ-մարզուհիների անցած ուղղու հետ, այլեւ նրանց մոտ հետաքրքրություն է առաջացնում սպորտի հանդեպ:
Յուրի Ալեքսանյանը, որը նաեւ Հայաստանի մարզական լրագրողների ֆեդերացիայի նախագահն է, «Ա1+»-ին հայտնեց, որ արդեն պատրաստում է երկրորդ գիրքը, որը նվիրված կլինի հայկական սպորտի մյուս անվանի ներկայացուցիչներին:

Вышла в свет первая книга спортивного журналиста Юрия Алексаняна (видео)
«Из воспоминаний спортивного журналиста». Так называется «первенец» известного спортивного журналиста Юрия Алексаняна, презентация которой сегодня состоялась в библиотеке имени Исаакяна.
Книга в основном посвящена нашим славным спортсменам и спортсменкам, тренерам и спортивным деятелям. Некоторые из них присутствовали на презентации, в частности, известный футболист Аркадий Андреасян, баскетболистка Анаит Саргсян.
Последняя отметила в своем выступлении, что нашему обществу очень нужны книги, поскольку они не только знакомят новое поколение с пройденным путем бывших спортсменов и спортсменок, но и вызывают у них интерес к спорту.
Юрий Алексанян, который также является президентом федерации спортивных журналистов Армении, сообщил «А1+», что уже готовит вторую книгу, которая будет посвящена другим именитым представителям армянского спорта.