Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել ՉԺՀ նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի հյուսիսարևմտյան Գանսու և Ցինհայ նահանգներում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա Չինաստանի հյուսիսարևմտյան Գանսու և Ցինհայ նահանգներում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին, որը դարձել է մեծաթիվ մարդկային զոհերի և ավերածությունների պատճառ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից անկեղծ ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում զոհվածների հարազատներին և մերձավորներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն, իսկ բոլոր վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է հեռագրում:

Премьер-министр направил телеграмму соболезнования председателю КНР
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину по случаю трагических последствий землетрясения в северо-западных провинциях Ганьсу и Цинхай. В послании говорится:
“С глубокой скорбью узнал о разрушительном землетрясении, произошедшем в северо-западных провинциях Ганьсу и Цинхай, которое повлекло за собой большое количество человеческих жертв и разрушений.
От имени правительства Республики Армения и от себя лично выражаю искренние соболезнования и поддержку родным и близким погибших, желаю им терпения и стойкости духа, а всем пострадавшим – скорейшего выздоровления”.