Կողմերը քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային գործընթացը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Քաղաքական և խաղաղաշինության հարցերով վարչությունում ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի փոխտեղակալ Միրոսլավ Յենչայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը զրուցակիցներին է ներկայացրել սեպտեմբերի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ հարձակումից հետո ստեղծված հումանիտար իրավիճակը և դրա հաղթահարման նպատակով ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերը: Այս համատեքստում քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է ՄԱԿ համապատասխան կառույցների համագործակցությունը ՀՀ կառավարության հետ:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային գործընթացը, ինչի շրջանակներում Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ մոտեցումներն ու տեսակետները:

Стороны обсудили переговорный процесс по урегулированию армяно-азербайджанских отношений
Поддержи А1+!17 ноября секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию, возглавляемую помощником заместителя по политическим вопросам Генерального секретаря ООН Мирославом Йенча.
В Аппарате СБ сообщили, что Армен Григорян представил гостям гуманитарную ситуацию, сложившуюся в результате развязанного Азербайджаном 19 сентября широкомасштабного нападения на Нагорный Карабах, и действия правительства РА для преодоления этой ситуации. Армен Григорян придал важность сотрудничеству соответствующих структур ООН с правительством РА.
Стороны обсудили переговорный процесс по урегулированию армяно-азербайджанских отношений, Армен Григорян представил подходы Армении.