Քննարկվել են Հայաստան-ԱՄԷ տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտաքին գործերի նախարարության առևտրի և տնտեսական հարցերով պետնախարար Ահմեդ Ալի Մուհամեդ Ալսայեղին:
Վարչապետը ողջունել է ԱՄԷ պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի զարգացման ու ընդլայնման ուղղությամբ համատեղ քայլերի իրականացման կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ երկկողմ փոխգործակցությունը վերջին շրջանում կրում է դինամիկ բնույթ: Վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ պետնախարարի այցը նոր ազդակ կհաղորդի Հայաստան-ԱՄԷ կապերի ամրապնդմանը:
Ահմեդ Ալի Մուհամեդ Ալսայեղը նշել է, որ ՀՀ կառավարության գործընկերների հետ ունեցել է արդյունավետ քննարկումներ, նախանշվել են համագործակցության ընդլայնման ուղղություններն ու հնարավոր նախագծերը:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների հարաբերություններին, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող թեմաներին վերաբերող այլ հարցեր:

Обсуждались вопросы, связанные с дальнейшим развитием экономического сотрудничества Армения-ОАЭ
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял государственного министра по экономике и внешней торговле Объединенных Арабских Эмиратов Ахмеда Али Мухаммеда Аль Саега
Никол Пашинян приветствовал визит делегации ОАЭ в Армению и подчеркнул важность совместных шагов по развитию и расширению двусторонних торгово-экономических отношений. Он констатировал что, двустороннее сотрудничество в последнее время имеет динамичный характер. Премьер-министр выразил уверенность, что визит госминистра придаст новый импульс укреплению связей Армения-ОАЭ.
Ахмед Али Мухаммед Аль Саег сообщил, что он провел плодотворные обсуждения с партнерами из правительства РА, и намечены направления и возможные проекты расширения сотрудничества.
На встрече обсуждались отношения между двумя странами, также другие и вопросы, представляющие взаимный интерес.