ՀՀ և Վրաստանի ԱԳ նախարարները հանդիպել են (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունվարի 12-ին հայ-վրացական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի շրջանակներում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Վրաստանի ԱԳ նախարար Իլյա Դարչիաշվիլիի հանդիպումը:
Արարատ Միրզոյանը և Իլիա Դարչիաշվիլին գոհունակությամբ արձանագրել են երկու ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության և ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված հայ-վրացական հարաբերությունների բարձր մակարդակը, մտքեր փոխանակել համագործակցության հետագա ընդլայնման և խորացման շուրջ։
Կողմերն անդրադարձել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին՝ կարևորելով հայ-վրացական միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեությունը:
Հանդիպման ընթացքում մանրամասն քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության մի շարք հարցեր։
Արարատ Միրզոյանն իր վրացի գործընկերոջն է ներկայացրել 2022թ. դեկտեմբերի 12-ից Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով օրեցօր Լեռնային Ղարաբաղում վատթարացող հումանիտար իրավիճակը:

Главы МИД РА и Грузии встретились (видео)
На полях заседания межправительственной комиссии по армяно-грузинскому экономическому сотрудничеству 12 января состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Грузии Арарата Мирзояна и Ильи Дарчиашвили.
Арарат Мирзоян и Илья Дарчиашвили с удовлетворением отметили высокий уровень армяно-грузинских отношений, основанных на многовековой дружбе и общих ценностях двух народов, и обменялись мыслями о дальнейшем расширении и углублении сотрудничества.
Стороны коснулись работ по укреплению торгово-экономического сотрудничества между Арменией и Грузией, особо отметив важность деятельности армяно-грузинской межправительственной комиссии.
В ходе встречи был также подробно обсужден ряд вопросов региональной безопасности и стабильности.
Арарат Мирзоян представил своему грузинскому коллеге ухудшающуюся день ото дня в результате перекрытия Азербайджаном Лачинского коридора с 12 декабря гуманитарную ситуацию в Нагорном Карабахе.