Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակել է Արցախի դիրքերի ուղղությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 29-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի արևելյան և հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։
Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։ Միևնույն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 29-ին ժամը 18։10-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Նոյեմբերի 30-ի՝ ժամը 10։00-ի դրությամբ, իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։

ВС Азербайджана вели обстрел в направлении позиций Арцаха
Поддержи А1+!29 ноября вооруженные силы Азербайджана с применением огнестрельного оружия нарушили режим прекращения огня на восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения. Об этом сообщили в Министерстве обороны Республики Арцах, отметив, что с армянской стороны потерь нет.
О нарушении режима прекращения огня доложили командованию российских миротворческих сил.
В то же время Минобороны Азербайджана распространило сообщение, что 29 ноября около 18:10 Армия обороны открыла огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Аскеранского района Республики Арцах, что является очередной дезинформацией.