ՌԴ-ն մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահում տարածաշրջանում իրավիճակի կարգավորման հարցերը. Պուտինը հանդիպել է Ալիևին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանն ընդգծել է, որ ՌԴ-ն մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահում տարածաշրջանում իրավիճակի կարգավորմանը վերաբերող հարցերը:
Այս մասին հայտնում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Բնականաբար, մենք մշտապես ուշադրության կենտրոնում ենք պահում տարածաշրջանում իրավիճակի կարգավորմանը վերաբերող հարցերը: Հուսով եմ, որ մենք կօգտագործենք այս հնարավորությունը ևս՝ կրկին քննարկելու այս բոլոր հարցերը»,-ասել է ՌԴ նախագահը:
Պուտինն ու Ալիևը հանդիպել են Ղազախստանում Ասիայում փոխգործակցության և վստահության միջոցների ամրապնդման համաժողովի շրջանակում:

РФ держит в поле зрения вопросы, связанные с урегулированием ситуации в регионе: Путин провёл встречу с Алиевым
Поддержи А1+!Президент РФ Владимир Путин на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым подчеркнул, что Российская Федерация в поле зрения держи вопросы, связанные с урегулированием ситуации в регионе. Об этом сообщает официальный сайт Кремля.
«Естественно, мы всегда в поле зрения держим вопросы, связанные с урегулированием ситуации в регионе. Надеюсь, и этим случаем воспользуемся, чтобы по всем этим вопросам переговорить ещё раз и сверить часы», - сказал Путин.
Президенты РФ и Азербайджана встретились в Казахстане на полях саммита Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии.