ԱԽ քարտուղարը ամերիկյան Քարնեգի հիմնադրամում ներկայացրել է Բաքվի լայնածավալ ագրեսիան
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Վաշինգտոն աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է ամերիկացի ներկա և նախկին պաշտոնյաների, դեսպանների,  Քարնեգի հիմնադրամի և այլ վերլուծական կենտրոնների անդամների հետ:
Հանդիպմանը Գրիգորյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքները՝ մատնանշելով, որ նման քայլով Բաքուն ներխուժել է ՀՀ ինքնիշխան տարածք և սպառնում է հայաստանյան ժողովրդավարությանը: ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է Երևանի հաստատակամությունը ժողովրդավարության ուղով ընթանալու հարցում:
Գրիգորյանը նաև անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից միջազգային հումանիտար իրավունքի կոպիտ խախտումներին և քաղաքացիական բնակչության ու ենթակառուցվածքների թիրախավորման փաստերին:
Հանդիպմանը քննարկվել է հայ-ամերիկյան համագործակցության երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպիսին է՝ ժողովրդավարությունը և տնտեսական համագործակցությունը:

Секретарь Совбеза представил крупномасштабную агрессию Баку в американском Фонде Карнеги
В рамках рабочего визита в Вашингтон секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с действующими и отставными американскими официальными лицами, послами, членами Фонда Карнеги и других аналитических центров.
На встрече Армен Григорян представил широкомасштабную агрессию, предпринятую Азербайджаном против суверенной территории Армении, и ее последствия, подчеркнув, что Баку таким образом вторгся на суверенную территорию Армении и угрожает армянской демократии. Секретарь Совета безопасности подчеркнул решимость Еревана двигаться по пути демократии.
Он коснулся и грубых нарушений Азербайджана норм международного гуманитарного права и фактов нанесения ударов по гражданскому населению и гражданским инфраструктурам.
На встрече был обсужден широкий круг вопросов армяно-американского сотрудничества, представляющих двусторонний интерес, таких как демократия и экономическое сотрудничество.