Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագիծը դրվել է հանրային քննարկման
Արցախի Հանրապետության Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագիծը դրված է հանրային քննարկման՝ Արցախի Հանրապետության իրավական տեղեկատվական համակարգում (arlexis.am): «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության նախագծի վերաբերյալ առաջարկությունները դրանց հիմնավորումներով, մինչև սույն թվականի սեպտեմբերի 30-ը, ժամը 18:00-ն, կարող են ներկայացվել Արցախի Հանրապետության Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովին՝ [email protected] էլեկտրոնային հասցեով:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել (+374) 94-25-64 կամ (+374) 95-33-41 հեռախոսահամարներով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Проект Конституции Республики Арцах вынесен на общественное обсуждение
Профессиональная комиссия по конституционным реформам при президенте Республики Арцах сообщает, что проект Конституции Республики Арцах вынесен на общественное обсуждение в правовой информационной системе Республики Арцах (arlexis.am). Об этом «Арменпресс» сообщили в Главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах.
«Предложения по проекту Конституции Республики Арцах с их обоснованиями могут быть представлены в профессиональную комиссию по конституционным реформам при президенте Республики Арцах до 18:00 30 сентября с. г. на электронный адрес: [email protected]
Дополнительную информацию можно получить, позвонив по телефонным номерам: (+374) 94-25-64 или (+374) 95-33-41», - говорится в сообщении.