Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ․ ՀՀ ՊՆ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԺամը 04։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ։ Ադրբեջանական կողմի լայնածավալ սադրանքի արդյունքում սկսված փոխհրաձգությունը շարունակվում է չթուլացող ինտենսիվությամբ։
Հակառակորդը շարունակում է կիրառել հրետանային միջոցներ, ականանետեր, ԱԹՍ-ներ և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։ Հարվածներ են հասցվում ինչպես ռազմական, այնպեսէլքաղաքացիականենթակառուցվածքներին։
Որոշ ուղղություններով ադրբեջանական ստորաբաժանումները ձեռնարկել են դիրքային առաջխաղացման գործողություններ, դիրքային մարտերը շարունակվումեն։
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը համարժեք պատասխան է հասցնում հակառակորդին և ամբողջ ծավալով կատարում իր առջև դրված մարտականխնդիրները։

Ситуация на армяно-азербайджанской границе продолжает оставаться крайне напряженной: МО РА (видео)
Поддержи А1+!Ситуация на армяно-азербайджанской границе по состоянию на 04:00 продолжает оставаться крайне напряженной. Об этом заявил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян.
По его словам, перестрелка, начавшаяся в результате широкомасштабной провокации азербайджанской стороны, продолжается с неослабевающей интенсивностью.
«Противник продолжает применять артиллерию, минометы, БПЛА и крупнокалиберное огнестрельное оружие. Обстреливается как военная, так и гражданская инфраструктура.
На некоторых направлениях азербайджанские подразделения предприняли действия по позиционному продвижению. Позиционные бои продолжаются», - сказал он, добавив, что ВС Армении дают адекватный ответ противнику и полностью выполняют поставленные перед ними боевые задачи.