Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում հայ-իսրայելական հարաբերությունները վերելք կապրեն. Փաշինյանը՝ Իսրայելի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության վարչապետ Նաֆթալի Բենեթին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Անձամբ իմ և Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իսրայելի Պետության պետական տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Երկհազարամյա ընդհատումից հետո հրեական պետականության վերածննդի փաստը վկայում է, որ պատմական արդարությունն ի վերջո միշտ հաղթանակում է՝ բոլոր ողբերգություններին ու աղետներին հակառակ:
Մեկ ամիս առաջ մենք նշեցինք մեր երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը: Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում հայ-իսրայելական հարաբերությունները վերելք կապրեն՝ նոր էջ բացելով մեր բազմադարյա կապերի տարեգրության մեջ:

Надеюсь, что в ближайшем будущем армяно-израильские отношения расцветут: Пашинян – премьер-министру Израиля
Поддержи А1+!Премьер-министр РА Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил премьер-министру Государства Израиль Нафтали Беннетту поздравительное послание. В сообщении, распространённом правительством, говорится:
«Уважаемый господин премьер-министр!
От имени народа Республики Армения поздравляю Вас с государственным праздником Государства Израиль - Днем независимости!
Возрождение еврейской государственности после двухтысячелетнего перерыва доказывает, что историческая справедливость всегда побеждает, несмотря на все трагедии и катаклизмы.
Месяц назад мы отметили 30-летие установления дипломатических отношений между нашими странами. Надеюсь, что в ближайшем будущем армяно-израильские отношения расцветут, открыв новую страницу в летописи наших многовековых связей.
Господин премьер-министр, примите мои наилучшие пожелания мира и процветания Вам и народу Израиля!».