Դրսի շրջապատից ահազանգեր են գալիս․ Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)
Քանի, որ այս պահին նաև Հայաստանի կորստի առջև ենք կանգնած, պետք է սկիզբ դնել հայաստանյան շարժման։ «Ա1+»-ի հետ զրույցում նման դիտարկում արեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր «Ազատության» հրապարակում ընդդիմության կազմակերպած հանրահավաքին։
Ըստ Աշոտյանի՝  պետք է փրկության հույս տալ Արցախին, պետք է Հայաստանին ծնկից բարձրանալու հնարավորություն տալ, և պետք է ձևակերպել ազգային օրակարգ։
«Վաղվա բանակցությունները չեն վտանգավոր, վտանգավոր է Նիկոլ Փաշինյանը՝ ցանկացած բանակցություններում»,- անդրադառնալով վաղը կայանալիք բանակցություններին, նկատեց Արմեն Աշոտյանը՝ նշելով, որ ինքը չի ցանկանում սևեռվել վաղվա բրյուսելյան այցի վրա, ընդգծելով, որ նոյեմբերի 9-ից հետո Նիկոլ Փաշինյանն ավելի վտանգավոր է դարձել։
Ըստ Արմեն Աշոտյանի, Նիկոլ Փաշինյանի բանակցածի վերաբերյալ դրսից ահազանգեր են գալիս և դրանք վտանգավոր են դառնում, քանզի հանրությունը չգիտի դրա մասին։

Из внешнего окружения поступают тревожные звонки: Армен Ашотян (видео)
Поддержи А1+!Поскольку в настоящий момент мы также стоим перед потерей Армении, нужно положить начало армянскому движению. В беседе с «А1+» подобное наблюдение сделал вице-председатель РПА Армен Ашотян на сегодняшнем митинге, организованном оппозицией на площади «Свободы».
По мнению Ашотяна, нужно дать надежду на спасение Арцаху, нужно дать Армении возможность подняться с колен и нужно сформулировать национальную повестку.
«Опасны не завтрашние переговоры, опасен Никол Пашинян в любых переговорах», - коснувшись завтрашних переговоров заметил Армен Ашотян, отметив, что он не хочет сосредотачиваться на завтрашнем брюссельском визите, подчёркивая, что после 9-го ноября Никол Пашинян стал ещё опаснее.
По словам Армена Ашотяна, по поводу переговоров Никола Пашиняна извне поступают тревожные звонки и они становятся опасными, так как общественность об этом не знает.