Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը մասնակցել է Եղիշե Չարենցի 125-ամյակին նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Արամ Խաչատրյան համերգասրահում մասնակցել է «Մեծանուն հայեր. Եղիշե Չարենցի ծննդյան 125-ամյակ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությունը:
400 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն բանաստեղծ Եղիշե Չարենցը (1897-1937թթ.)՝ իր ձեռագրերի խորապատկերին: Նամականիշի վրա նաև պատկերված է «125 ԱՄՅԱԿ» գրառումը՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պարտականությունները կատարող  Դավիթ Սահակյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արայիկ Խզմալյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը, Եղիշե Չարենցի տուն-թանգարանի տնօրեն Ժաննա Մանուկյանը և Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Руководитель аппарата премьер-министра принял участие в церемонии гашения марки, посвящённой 125-летию Егише Чаренца
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян в Концертном зале имени Арама Хачатуряна принял участие в церемонии гашения марки на тему «Великие армяне: 125-летие Егише Чаренца».
На марке номиналом 400 драмов изображен великий армянский поэт Егише Чаренц (1897-1937) на фоне своих рукописей. На марке также имеется надпись «125-летие» на армянском и английском языках.
Церемонию гашения провели Араик Арутюнян, исполняющий обязанности высокотехнологической промышленности Давид Саакян, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Араик Хзмалян, генеральный директор «Айпост»Айк Карапетян, директор Дома-музея Егише Чаренца Жанна Манукян и президент Армянской ассоциации филателистов Овик Мусаелян.