Փոխվարչապետ Մաթևոսյանը Հորդանանի ներդրումների նախարարի հետ քննարկել է համագործակցության նոր հնարավորությունները
Հայաստանի փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած այցի ընթացքում, մարտի 30-ին հանդիպել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության ներդրումների նախարար Խեյրի Ամրին։
Զրուցակիցները ներկայացրել են Հորդանանի և Հայաստանի ներդրումային միջավայրի առանձնահատկությունները, այդ թվում` խրախուսման մեխանիզմների լայն շրջանակը:
Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության ներդրումների նախարարը նշել է, որ  2020թ-ին Երևանում կայացած Հայաստան-Հորդանան գործարար համաժողովը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել հորդանանցի ներդրողների շրջանում: Նախարար Ամրը նաև բարձր է գնահատել Հորդանանում հայկական համայնքի դերը պետության զարգացման գործում:
Ի հեճուկս համավարակի առաջ բերած սահմանափակումների՝ համագործակցության դինամիկայի ցանկալի մակարդակն ապահովելու նպատակով կողմերը պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ համագործակցությունը, իսկ ներդրումների նախարարը տեղեկացրել է մոտ ապագայում իր` գործարար համայնքի հետաքրքրված ներկայացուցիչների հետ Հայաստան այցելելու մտադրության մասին: Երկուստեք կարևորվել է նման ակտիվ փոխգործակցությունը՝ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման, ինչպես նաև համագործակցության նոր հնարավորություններ դիտարկելու տեսանկյունից:

Вице-премьер Матевосян обсудил с министром инвестиций Иордании новые возможности сотрудничества
Вице-премьер Армении Амбарцум Матевосян, в ходе визита в Объединенные Арабские Эмираты, 30 марта встретился с министром инвестиций Иорданского Хашимитского Королевства Хейри Амри.
Собеседники представили особенности инвестиционной среды Иордании и Армении, в том числе широкий круг механизмов льгот.
Министр инвестиций Иорданского Хашимитского Королевства отметил, что состоявшийся в 2020 году в Ереване бизнес-форум Армения-Иордания вызвал большой интерес у иорданских инвесторов.
Министр Иордании также высоко оценил и роль армянской общины Иордании в деле развития государства.
Для обеспечения желаемого уровня динамики сотрудничества, вопреки ограничениям, возникшим вследствие пандемии,  стороны договорились продолжить активное сотрудничество. Министр инвестиций сообщил о своем намерении вместе с заинтересованными представителями бизнес сообщества посетить Армению в ближайшее время.
Обоюдно была отмечена важность такого активного взаимодействия с точки зрения реализации достигнутых ранее договоренностей, а также с точки зрения рассмотрения новых возможностей сотрудничества.