Երեւանում կայացել է «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի նիստը
Փետրվարի 21-ին Երեւանում տեղի է ունեցել «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի նիստը: Մասնակցել են Արեւելյան գործընկերության երկրներից Հայաստանի, Վրաստանի եւ Ուկրաինայի խորհրդարանների, ինչպես նաեւ Եվրոպական խորհրդարանի քաղաքական խմբերի պատվիրակությունների ղեկավարները:
Նիստի ընթացքում Արեւելյան գործընկերության երկրների պատգամավորները ներկայացրել են իրենց երկրներում ընթացիկ քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ տեղեկատվություն: Քննարկվել են նաեւ Եվրոպական միությունում եւ Արեւելյան գործընկերության տարածաշրջանում անվտանգային ու քաղաքական իրավիճակին վերաբերող հարցեր:
Փետրվարի 22-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի են ունենալու «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի Քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության հարցերի, Էներգետիկ անվտանգության հարցերի, Տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման եւ ԵՄ քաղաքականությունների հետ համապատասխանեցման հարցերի, Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովների նիստերը:

В Ереване состоялось заседание бюро Парламентской ассамблеи «Евронест»
В Ереване 21 февраля состоялось заседание бюро Парламентской ассамблеи “Евронест”. В заседании приняли участие главы делегаций парламентов стран-членов Восточного партнерства Армении, Грузии и Украины, а также политических групп Европарламента.
В ходе заседания депутаты стран Восточного партнерства представили информацию о текущих политических процессах в их странах. Также были обсуждены вопросы, связанные с безопасностью и политической ситуацией в Европейском Союзе и регионе Восточного партнерства.
22 февраля в Ереване в СКК им.К.Демирчяна состоятся заседания комитетов Евронест по политическим вопросам, правам человека и демократии, энергетической безопасности, экономической интеграции, сближению правовых норм и конвергенции с политикой ЕС, социальным вопросам, образованию, культуре и гражданскому обществу.