Ադրբեջանի և Վրաստանի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են անցկացրել
Փետրվարի 14-ին Վրաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Դավիթ Զալկալիանին և Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց են անցկացրել:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:
Ըստ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի՝ Բայրամովն իր վրացի գործընկերոջը հարցրել է երկրում տիրող իրավիճակի մասին՝ կապված երեկ Վրաստանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետ։
Նա նշել է, որ Ադրբեջանը, անհրաժեշտության դեպքում, միշտ պատրաստ է օգնություն ցուցաբերել բարեկամ Վրաստանին։
Զալկալիանին պատասխանել է, որ երկրաշարժը լուրջ հետևանքներ չի ունեցել:
Նախարարները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման արդիական, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներ։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության և առաջիկա ամիսներին սպասվող միջոցառումների շուրջ։

Главы МИД Грузии и Азербайджана провели телефонный разговор
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани провел телефонный разговор с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на азербайджанские СМИ, Байрамов поинтересовался у Залкалиани о текущей ситуации в Грузии в связи со вчерашним землетрясением. По его словам, Азербайджан всегда готов помочь дружественной Грузии в случае необходимости.
Залкалиани, в свою очередь, отметил, что землетрясение не вызвало серьезных последствий, и поблагодарил своего азербайджанского коллегу за проявленную солидарность.
Министры также обсудили актуальные вопросы развития двусторонних отношений, региональные вопросы, а также обменялись мнениями о сотрудничестве в рамках международных организаций и мероприятий, которые состоятся в ближайшие месяцы.