Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Ավստրիայի ԱԳ նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 2-3-ը աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Ավստրիայի եվրոպական և միջազգային հարցերով դաշնային նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգը: Հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
Փետրվարի 2-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Ավստրիայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որին կհետևի համատեղ մամուլի ասուլիսը: Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են նաև հանդիպումներ ՀՀ վարչապետի և ՀՀ ԱԺ նախագահի հետ:
Նույն օրը Հայաստանի և Ավստրիայի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանը և Ալեքսանդր Շալենբերգը մասնակցելու են Ավստրիական զարգացման գործակալության պաշտոնական բացման արարողությանը։

В Республику Армения прибудет министр ИД Австрии Александр Шалленберг
Федеральный министр Австрии по европейским и международным делам Александр Шалленберг 2-3 февраля с рабочим визитом посетит Армению.
Встреча министров иностранных дел Армении и Австрии состоится 2 февраля в Министерстве иностранных дел Армении. В рамках официального визита запланированы также встречи с премьер-министром РА и председателем НС РА.
В тот же день министры иностранных дел Армении, Австрии Арарат Мирзоян и Александр Шалленберг примут участие в официальной церемонии открытия Австрийского агентства развития.