ԱՄՆ պետդեպի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոն Ադրբեջանին կոչ է անում արագ ազատ արձակել բոլոր գերիներին
ԱՄՆ պետդեպարտամենտի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոն կոչ է անում արագ ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող բոլոր գերեվարված անձանց:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ բյուրոն նախ ողջունել է դեկտեմբերի 29-ին 5 հայ ռազմագերու Ադրբեջանից հայրենիք վերադարձը, որոնք գերեվարվել էին նոյեմբերի 16-ին:
«Մենք կոչ ենք անում արագ ազատ արձակել մնացած բոլոր գերեվարված անձանց, փոխանակել աճյունները և հաշվառել անհետ կորածներին։ Մենք շեշտում ենք գերեվարված անձանց նկատմամբ մարդկային վերաբերմունքը՝ միջազգային պարտավորություններին համապատասխան»,-նշել են ԱՄՆ պետդեպի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոյից:

Бюро Госдепа США по делам Европы и Евразии призывает Азербайджан скорее освободить всех армянских пленных
Бюро Госдепартамента США по Европе и Евразии призывает Азербайджан к немедленному освобождению всех задерживаемых армянских пленных.
Как сообщает «Арменпресс», Бюро Госдепа приветствует возвращение из Азербайджана еще 5 военнопленных армян, взятых в плен 16 ноября.
«Мы призываем к немедленному освобождению всех других военнопленных армян, обмену телами и установить судьбу без вести пропавших. Мы требуем гуманного обращения с пленными в соответствии с международными обязательствами», - заявило Бюро по делам Европы и Евразии.