Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոթին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոթին:
Նախագահ Սարգսյանն ու Ֆրանսիայի դեսպանն անդրադարձել են Հայաստանի սահմանային իրավիճակին, Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի տարածքային ամբողջականության հանդեպ կատարվող ոտնձգություններին, ինչպես նաև Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների ու քաղաքացիական անձանց շուտափույթ վերադարձի խնդրին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության ու կայունության հարցերի, ինչպես նաև երկկողմ հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ:

Армен Саркисян принял посла Франции Джонатана Лакота (видео)
Президент Армении Армен Саркисян 25 мая принял Чрезвычайного и Полномочного посла Французской Республики в Республике Армения Джонатана Лакота.
На встрече была обсуждена ситуация на границе Армении, посягательства Азербайджана на территориальную целостность Армении, а также вопрос о скорейшем возвращении армянских военнопленных и мирных жителей, удерживаемых в Азербайджане.
Собеседники обменялись мнениями о региональной безопасности и стабильности, а также о текущей повестке двусторонних отношений.