Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ հանրային խորհրդի անդամներին
Փետրվարի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ հանրային խորհրդի անդամներին՝ խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում առկա իրավիճակը, հանրային խորհրդի անդամների հետ քննարկել հետագա համագործակցության ուղիներն ու նոր համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը հայկական բանակին սատար կանգնելու, առկա փոխգործակցությունն առավել սերտացնելու և նոր, հեռանկարային ծրագրեր մշակելու պատրաստակամություն է հայտնել:

Вагаршак Арутюнян принял членов Общественного совета РА
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 15 февраля принял членов Общественного совета во главе с председателем Совета Степой Сафаряном.
В ходе встречи министр обороны Вагаршак Арутюнян представил текущую ситуацию на армяно-азербайджанской границе, обсудил с членами Общественного совета пути дальнейшего сотрудничества и возможности реализации новых совместных программ.
Поблагодарив за прием, председатель Общественного совета Степа Сафарян выразил готовность поддерживать армянскую армию, укреплять существующее сотрудничество и разрабатывать новые, перспективные программы.