080920AHHrchMijocShushi (1)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 8-ին այցելել է Շուշի քաղաք և մասնակցել «Ազատ հայրենիք» կուսակցության կազմակերպած տոնական միջոցառմանը՝ նվիրված ԱՀ հռչակման օրվան
Երկրի ղեկավարը ողջունել է մասնակիցներին՝ իր խոսքում ընդգծելով, որ մեծ մաքառումի գնով է հաջողվել ձեռք բերել Արցախի ազատությունն ու անկախությունը: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ զարգացած և մրցունակ պետություն ունենալու համար շատ կարևոր է գիտելիքահենք ու աշխատասեր երիտասարդություն ունենալը և նրա ներգրավվածությունը ինչպես երկրի քաղաքական համակարգում, այնպես էլ կենսագործունեության բոլոր ոլորտներում
Հանդիսավոր միջոցառման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը կուսակցական տոմսեր է հանձնել նաև քաղաքական ուժի շարքերը համալրած մի խումբ երիտասարդների:
Արարողությանը մասնակցում էին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, Շուշիի վարչակազմի ղեկավար Էրիկ Հարությունյանը, ԱԺ «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության անդամներ:

Араик Арутюнян в Шуши принял участие в мероприятии, посвященном Дню независимости Арцаха
Поддержи А1+!8 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил город Шуши и принял участие в организованном партией «Свободная Родина» праздничном мероприятии, посвященном Дню провозглашения Республики Арцах.
Глава государства приветствовал участников, подчеркнув, что ценой большой борьбы удалось обрести свободу и независимость Арцаха. По словам президента республики, для того, чтобы иметь развитое и конкурентоспособное государство, очень важно иметь научную и трудолюбивую молодежь и ее вовлеченность как в политическую систему страны, так и во все сферы ее жизнедеятельности.
Во время торжественного мероприятия президент Арутюнян вручил партийные билеты группе молодых людей, пополнивших ряды этой политической силы.
В церемонии приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян, руководитель Шушинской администрации Эрик Арутюнян, члены фракции НС «Свободная Родина – ОГА».