Բեյրութ-Երևան-Բեյրութ հատուկ չվերթ կիրականացվի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍ.թ. մայիսի 4-ին Middle East Airlines ավիաընկերության կողմից իրականացվելու է Բեյրութ-Երևան-Բեյրութ հատուկ չվերթ։
«Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնովարիսուսի տարածման դեմ Լիբանանի կառավարության ներդրված սահմանափակումները՝ Հայաստան վերադառնալու ցանկություն ունեցող ՀՀ քաղաքացիները պետք է գրանցվեն Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունում մինչև ս.թ. ապրիլի 29-ը՝ անհրաժեշտ պաշտոնական արտոնությունները հնարավորինս արագ փոխհամաձայնեցնելու համար, միայն որից հետո հնարավոր կլինի ավիատոմսեր ձեռք բերել Middle East Airlines ընկերության գրասենյակներից:
Դեսպանությունում գրանցվելու համար խնդրում ենք անձնագրային տվյալներն ուղարկել [email protected] էլ. փոստին կամ դեսպանության թեժ գծին՝ + 961 3 157 305 հեռախոսահամարի whatsapp հավելվածով: Հիշեցնում ենք, որ Հայաստան ժամանելուն պես քաղաքացիները գտնվելու են 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմում: Լրացուցիչ պարզաբանումների համար կարելի է կապվել ՀՀ դեսպանություն՝ + 961 3 157 305 թեժ գծի հեռախոսահամարով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Состоится чартерный рейс Бейрут-Ереван-Бейрут
“Учитывая ограничения, введенные правительством Ливана, вследствие борьбы с распространением короновируса нового типа, граждане Армении, желающие вернуться в Армению, для скорейшего согласования необходимых официальных льгот, должны зарегистрироваться в посольстве Армении в Ливане до 29 апреля. После этого можно будет приобрести авиабилеты в офисах компании “Middle East Airlines”.
Для регистрации в посольстве просим отправлять паспортные данные на эл. почту [email protected],  или звонить на номер горячей линии посольства:+ 961 3 157 305”, - говорится в сообщении посольства.
Посольство Армении в Ливане напоминает, что по прибытии в Армению граждане будут находиться в 14-дневном обязательном карантине.
Для дополнительных разъяснений можно связаться с посольством Республики Армения в Ливане по номеру горячей линии: + 961 3 157 305