Այսօր պետական, քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի ծննդյան օրն է
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր պետական, քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի ծննդյան օրն է: Նա այսօր կդառնար 87 տարեկան:
Դեմիրճյանը ծնվել է 1932 թվականի ապրիլի 17-ին, Երևանում, ծառայողի ընտանիքում։
20 տարի առաջ՝ 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ին ոճրագործները գնդակահարեցին նրան հենց Ազգային ժողովի դահլիճում:
Դեմիրճյանը ժողովրդի կողմից մեծ սեր ու հարգանք վայելող պետական գործիչ էր, ում բացակայությունը իր ազդեցությունը ունեցավ Հայաստանի հետագա զարգացման, քաղաքական դաշտում տիրող մթնոլորտի վրա:
Այսօր Կոմիտասի անվան Պանթեոն՝ նրա շիրիմին են այցելել Կարեն Դեմիրճյանի հարազատները, ընկերներն ու նրան սիրող ու հիշող բազմաթիվ քաղաքացիներ։

Сегодня день рождения государственного, политического деятеля Карена Демирчяна
Сегодня день рождения государственного, политического деятеля Карена Демирчяна. Сегодня ему исполнилось бы 87 лет.
Демирчян родился 17-го апреля 1932 года, в Ереване, в семье служащего.
20 лет назад, 27-го октября 1999г., злоумышленники расстреляли его прямо в зале Национального собрания.
Демирчян был государственным деятелем, пользовавшимся большой любовью и уважением народа, отсутствие которого оказало свое влияние на дальнейшее развитие Армении, атмосферу, царящую на политической арене.
Сегодня его могилу в Пантеоне имени Комитаса посетили родственники Карена Демирчяна, его друзья и многочисленные граждане, любящие и помнящие его.