Ամերիաբանկը միացել է Մոսկվայում առաջին անգամ անցկացվող TOON EXPO-ին
Հիփոթեքային շուկայի առաջատար Ամերիաբանկը հունիսի 27-29-ը կմասնակցի Մոսկվայում առաջին անգամ անցկացվող TOON EXPO-ին՝ անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի միջազգային ցուցահանդեսին, որը նախաձեռնել է Big Projects ընկերությունը։
Էքսպոյի այցելուներն Ամերիաբանկի տաղավարում կգտնեն Հայաստանում հիփոթեքային վարկավորմամբ անշարժ գույք ձեռք բերելու՝ իրենց նախասիրություններին ու կարիքներին համապատասխան տարբերակներ Երևանում կամ մարզերում՝ նախատեսված Հայաստանի ռեզիդենտների, Սփյուռքի մեր հայրենակիցների, ինչպես նաև բոլոր ցանկացողների համար։
«Մեր մասնակցությունը TOON EXPO Մոսկվային պայմանավորված է այն համոզմամբ, որ Սփյուռքի մեր հայրենակիցների հետ կապը պետք է լինի իրական, կենդանի և կառուցողական։ Մենք ուզում ենք լսել նրանց, հասկանալ՝ ինչպես կարող ենք աջակցել հայրենիքում սեփական տուն ունենալու կամ ներդրումային գույք ձեռք բերելու ճանապարհին։ Մոսկվայում կունենանք գործնական հնարավորություն՝ անմիջապես շփվելու մեր հաճախորդների հետ, բացահայտելու նրանց կարիքներն ու համապատասխանեցնելու մեր լուծումները։ Հայաստանը կարող է և պետք է դառնա ավելի գրավիչ ներդրումների համար, և նման հարթակները նշանակալի առաջընթաց կարող են ապահովել այդ ուղղությամբ», – նշում է Ամերիաբանկի երկարաժամկետ բանկային ծառայությունների թրայբի ղեկավար Վահրամ Գևորգյանը։
Եռօրյա էքսպոյի շրջանակում այցելուները կկարողանան տեղում ծանոթանալ Ամերիաբանկի հիփոթեքային առաջարկներին և, ցանկության դեպքում, անմիջապես առցանց հայտ ներկայացնել։ Ամերիաբանկը տրամադրում է հիփոթեքային վարկ հատուկ Սփյուռքի մեր հայրենակիցների համար։ Նրանք կարող են առցանց դիմել՝ անշարժ գույք գնելու, վերանորոգելու կամ կառուցապատելու նպատակով՝ Հայաստանի ցանկացած անկյունում, անկախ բնակության երկրից կամ գտնվելու վայրից։
Վարկի դիտարկման համար պարտադիր չէ Հայաստանում գրանցված եկամուտ կամ մշտական բնակության հասցե ունենալը․ հաշվի են առնվում հաճախորդի՝ արտերկրում ստացվող եկամուտները, իսկ վարկը հաստատվում է առանց տրամադրման և սպասարկման վճարների։
Էքսպոյի ընթացքում Ամերիաբանկը և իր գործընկեր կառուցապատող ընկերությունները հանդես կգան հատուկ առաջարկներով՝ ներկայացված գույքի համար առաջարկելով առավել մատչելի սակագին։ Ավելին, 40% կանխավճարի պայմանով, վարկը կտրամադրվի առանց վարկունակության գնահատման։
«Մենք մշտապես արժևորել ենք մեր գործընկեր կառուցապատողների հետ երկարաժամկետ, վստահության վրա հիմնված համագործակցությունները։ Այս անգամ ևս նրանց կողքին ենք, և միասին հանդես ենք գալիս համատեղ ձևավորված շահավետ առաջարկներով՝ հատուկ Սփյուռքի մեր հայրենակիցների համար», – նշում է Ամերիաբանկի հիփոթեքի պրոդուկտի ղեկավար Լիանա Աղայանը։
Սփյուռքի մեր հայրենակիցների համար վարկը կարող է տրամադրվել ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով կամ եվրոյով՝ 60-ից մինչև 360 ամիս ժամկետով։ Վարկի տրամադրման պայմաններն ու մանրամասները հասանելի են Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքում:
Էքսպոյի շրջանակում այցելուներին կներկայացվի նաև անշարժ գույքի myhome.am էկոհամակարգը, որի միջոցով հնարավոր է ստանալ հիփոթեք ՀՀ-ում ընդամենը 5 րոպեում, գնել ու վարձակալել անշարժ գույք, ծանոթանալ արտերկրում վաճառվող գույքերի առաջարկներին, ստանալ արտոնյալ պայմաններով առաջարկներ համագործակցող կազմակերպություններից և շատ ավելին:

Америабанк представлен на первой выставке TOON EXPO в Москве
Поддержи А1+!Америабанк, лидер на рынке ипотечного кредитования, примет участие в международной выставке недвижимости и строительства TOON EXPO, инициированной компанией Big Projects, которая впервые пройдет в Москве 27-29 июня.
В павильоне Америабанка посетители выставки откроют для себя возможности приобретения недвижимости в Армении посредством ипотеки в соответствии со своими предпочтениями и требованиями. Предложения будут доступны не только резидентам Армении в Ереване или регионах, но и нашим соотечественникам из диаспоры, а также всем, кто заинтересован в приобретении недвижимости в Армении.
«Наше участие в выставке TOON EXPO в Москве строится на убеждении, что связь с нашими соотечественниками из диаспоры должна быть реальной, живой и конструктивной. Мы хотим выслушать их и понять, как мы можем поддержать их на пути к приобретению собственного дома или инвестиционной недвижимости на родине. В Москве у нас будет практическая возможность напрямую пообщаться с нашими клиентами, определить их потребности и адаптировать наши решения соответствующим образом. Армения может и должна стать более привлекательной для инвестиций, и такие платформы могут обеспечить значительный прогресс в этом направлении», – отмечает Ваграм Геворкян, руководитель трайба долгосрочного банкинга Америабанка.
В ходе трехдневной выставки посетители смогут на месте ознакомиться с ипотечными предложениями Америабанка и, при желании, сразу подать онлайн-заявку на кредит. Америабанк предлагает ипотечные кредиты специально для наших соотечественников в диаспоре, которые могут подать онлайн-заявку на приобретение, ремонт или строительство недвижимости в любом уголке Армении, независимо от страны проживания или местонахождения.
Для рассмотрения кредита не обязательно иметь зарегистрированный доход или постоянный адрес в Армении: учитывается доход клиента, полученный за рубежом, а кредит утверждается без комиссий за выдачу и обслуживание.
Во время выставки Америабанк и компании-застройщики, с которыми он сотрудничает, представят специальные предложения, включающие наиболее выгодные ставки на представленную недвижимость. Более того, при первоначальном взносе в размере 40% кредит будет предоставлен без оценки кредитоспособности.
«Мы всегда ценили долгосрочные партнерские отношения с компаниями-застройщиками, с которыми мы сотрудничаем. На этот раз мы снова рядом с ними и вместе представляем совместно разработанные выгодные предложения специально для наших соотечественников из диаспоры», – отмечает Лиана Агаян, руководитель продукта ипотечного кредитования Америабанка.
Нашим соотечественникам из диаспоры кредит может быть предоставлен в драмах, долларах США или евро на срок от 60 до 360 месяцев. Условия и подробности кредита доступны на официальном сайте Америабанка.
В рамках выставки посетителям также будет представлена экосистема недвижимости myhome.am, с помощью которой можно оформить ипотеку в Армении всего за 5 минут, купить и арендовать недвижимость, ознакомиться с предложениями о продаже объектов недвижимости за рубежом, получать предложения на льготных условиях от организаций-партнеров и многое другое.