Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանի, Վրաստանի, Ռուսաստանի եւ Արեւելյան Եվրոպայի Հայոց Կաթողիկե Առաջնորդ Տեր Գեւորգ արքեպիսկոպոս Նորատունկյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մարտի 3-ին ընդունել է Հայաստանի, Վրաստանի, Ռուսաստանի եւ Արեւելյան Եվրոպայի Հայոց Կաթողիկե Առաջնորդ Արհիապատիվ Տեր Գեւորգ արքեպիսկոպոս Նորատունկյանին: Ողջունելով հյուրին` ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է նրան այդ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ ու մաղթել հաջողություններ կարեւոր առաքելության մեջ:
Արհիապատիվ Տեր Գեւորգ արքեպիսկոպոս Նորատունկյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին ընդունելության համար:

Ален Симонян принял Католического предводителя Армении, Грузии, России и Восточной Европы архиепископа Тер Геворга Норатункяна
Поддержи А1+!Председатель Национального собрания Республики Армения Ален Симонян 3 марта принял армянского Католического предводителя Армении, Грузии, России и Восточной Европы архиепископа Тер Геворга Норатункяна.
В пресс-релизе НС РА говорится, что Ален Симонян поздравил архиепископа Тер Геворга Норатункяна с назначением на эту должность и пожелал успехов в его важной миссии.