Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱԶԲ նախագահին (տեսանյութ)
Ողջունելով հյուրին՝ փոխվարչապետը բարձր է գնահատել ԱԶԲ հետ ձևավորված համագործակցությունը՝ նշելով, որ համատեղ իրականացվող ծրագրերը համահունչ են Հայաստանի կառավարության ռազմավարական առաջնահերթություններին:
Մհեր Գրիգորյանը առանձնակի կարևորել է ԱԶԲ ուղղակի համագործակցությունը մասնավոր հատվածի ընկերությունների հետ՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը Հայաստանում ճիշտ բիզնես մշակույթի զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը ԱԶԲ նախագահին ներկայացրել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց հիմնական կարիքներն ու Կառավարության կողմից իրականացվող աջակցության միջոցառումները, ինչպես նաև անդրադարձել երկարաժամկետ լուծում պահանջող խնդիրներին:
Զրուցակիցները երկուստեք շեշտել են համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը ենթակառուցվածքների և մարդկային կապիտալի զարգացման ոլորտներում: Մտքեր են փոխանակվել նաև զբաղվածության և թվայնացման ուղղությամբ անհրաժեշտ բարեփոխումների շուրջ:

Вице-премьер-министр Мгер Григорян принял президента АБР (видео)
Вице-премьер высоко оценил сотрудничество с АБР, отметив, что совместно реализуемые программы соответствуют стратегическим приоритетам правительства РА.
Мгер Григорян коснулся сотрудничества АБР с компаниями частного сектора, подчеркнув его важность в формировании правильной бизнес-культуры в Армении.
В ходе встречи вице-премьер представил президенту АБР основные потребности вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха и меры поддержки, реализуемые правительством, и затронул проблемы, требующие долгосрочного решения.
Собеседники подчеркнули важность расширения сотрудничества в сфере инфраструктур и развития человеческого капитала. Также состоялся обмен мыслями о необходимых реформах в направлении обеспечения занятости и цифровизации.