ՀՀ ԱԳ նախարարը չի մասնակցի ՀԱՊԿ ԱԳ, պաշտպանության նախարարների խորհուրդների և ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին
Բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ՝ նոյեմբերի 21-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ալեյնիկի հետ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-բելառուսական երկկողմ օրակարգի շուրջ:
Անդրադարձ է կատարվել ՀԱՊԿ գործունությանն առնչվող հարցերի: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ չի կարողանա մասնակցել նոյեմբերի 22-ին Մինսկում նախատեսվող ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի և անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին:

Министры иностранных дел Армении и Беларуси провели телефонный разговор
Поддержи А1+!По инициативе белорусской стороны 21 ноября министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Беларуси Сергеем Алейником.
В ходе телефонного разговора состоялся обмен мнениями по армяно-белорусской двусторонней повестке дня.
Были затронуты вопросы, связанные с деятельностью ОДКБ. Арарат Мирзоян отметил, что не сможет принять участие в совместном заседании Совета глав МИД, глав оборонных ведомств и секретарей Советов безопасности ОДКБ, запланированном на 22 ноября в Минске.