Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կանադայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կանադայի խորհրդարանական պատվիրակությանը` սենատոր Լեո Հուսակոսի գլխավորությամբ:
Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Կանադայի միջև տարբեր ուղղություններով համագործակցության զարգացումը և հավելել, որ երկկողմ հարաբերությունները վերջին շրջանում կրում են դինամիկ բնույթ: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է Կանադայի աջակցությունը ՀՀ կառավարությանը` ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում: Միաժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելության կազմում ներգրավվելու կանադական կողմի որոշման կարևորությունը:
Կանադայի խորհրդարանական պատվիրակության անդամներն իրենց մտահոգությունն են հայտնել Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ:
Այս համատեքստում, անդրադարձ է կատարվել 100 հազարից ավելի բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրներին, ինչպես նաև դրանց հաղթահարման ուղղությամբ Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող քայլերին:

Никол Пашинян принял делегацию Парламента Канады
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял делегацию Парламента Канады во главе с сенатором Лео Усакосом.
Никол Пашинян подчеркнул развитие сотрудничества между Арменией и Канадой в различных направлениях и добавил, что двусторонние отношения в последнее время носят довольно динамичный характер. Премьер-министр РА подчеркнул содействие Канады правительству РА в осуществлении демократических реформ. Никол Пашинян подчеркнул и важность решения канадской стороны присоединиться к гражданской миссии Евросоюза в Армении.
Члены делегации выразили обеспокоенность ситуацией, сложившейся в результате этнической чистки, проведенной Азербайджаном в Нагорном Карабахе.
Были обсуждены гуманитарные проблемы более 100 000 вынужденных переселенцев, а также шаги, предпринятые правительством Армении для их решения.