Հայաստանի ԱԳՆ-ն ՌԴ դեսպանին խիստ դժգոհություն է հայտնել Հակարի կամրջի տարածքում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի ԱԳՆ-ում ՌԴ դեսպանի կատարած այցի ընթացքում հայկական կողմն իր դժգոհությունն է հայտնել Հակարի կամրջի տարածքում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ։ Այս մասին հայաստանյան ԶԼՄ-ներին հայտնել են Հայաստանի արտաքին գերատեսչությունից։
«Երեկ Հակարի կամրջի մոտ ռուս խաղաղապահների ներգրավվածությամբ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՌԴ դեսպանի հետ այսօր ԱԳՆ-ում կայացած հանդիպման ժամանակ ներկայացվել է Հայաստանի խիստ դժգոհությունը նշյալ միջադեպի կապակցությամբ: Կոչ է արվել ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ քայլերը միջադեպի հանգամանքները պարզելու և իրավիճակը շտկելու ուղղությամբ»,- հայտնել են ԱԳՆ-ից։

МИД Армении выразил резкое недовольство послу России в связи с инцидентом, произошедшим в районе Хакарского моста
В ходе встречи, состоявшейся 16 июня в Министерстве иностранных дел Армении, послу России в Армении Сергею Копыркину было представлено резкое недовольство Армении инцидентом с участием российских миротворцев у моста Хакари.
«Относительно инцидента с участием российских миротворцев возле моста Хакари 15 июня в ходе сегодняшней встречи с послом России в МИД было выражено резкое недовольство Армении в связи с вышеуказанным инцидентом. Призвано принять все необходимые меры для выяснения обстоятельств произошедшего и выправить ситуацию», - сообщили в МИД.