Բրիտանական կազմակերպությունը 350 000 ֆունտ ստերլինգ է հատկացրել Լաչինի միջանցքի շրջափակումից տուժածներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԲրիտանական Start բարեգործական հիմնադրամը 350 000 ֆունտ ստերլինգ է հատկացրել Լաչինի միջանցքի շրջափակումից տուժածների աջակցմանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարարի ներկայացուցիչ Դեյվիդ Ռաթլին, որի խոսքերը «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում հրապարակել է Միացյալ Թագավորության Հայ դատի հանձնախումբը (ANC UK):
«Start հիմնադրամը, որը ղեկավարում է Start Network-ը, Մեծ Բրիտանիայում գործող բարեգործական կազմակերպություն է, որի խոշոր դոնորը Մեծ Բրիտանիան է»,-ասվում է տեքստում և շեշտվում, որ կազմակերպությունը 350 000 ֆունտ ստերլինգ է հատկացրել՝ աջակցելու Լաչինի միջանցքի շրջափակումից տուժածներին:

Британская организация пожертвовала 350 тыс фунтов на поддержку пострадавших от блокады Лачинского коридора
Поддержи А1+!Британская благотворительная организация Start пожертвовала 350 тыс фунтов стерлингов на поддержку тех, кто пострадал от блокады Лачинского коридора.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил представитель министра иностранных дел Великобритании Дэвид Ратли, слова которого приводит комитет «АйДата» Соединенного Королевства на официальной странице в Facebook.
«Фонд Start, который управляет «Start Network», является британской благотворительной организацией, крупнейшим донором которой является Великобритания», — говорится в тексте.
Отмечается, что организация пожертвовала 350 тыс фунтов стерлингов на поддержку тех, кто пострадал от блокады Лачинского коридора.