293946729_10226957625149279_7607624688087733431_n
Երուսաղեմի հայոց  պատրիարք Ամեն. Տ. Նուրհան արքեպիսկոպոս Մանուկյանն ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին նվիրել է հայկական հախճապակուց պատրաստված ափսե և նուռ: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է  Երուսաղեմի հայոց  պատրիարքարանի դիվանապետ Կորյուն վարդապետ Բաղդասարյանը:
Ավելի վաղ Կորյուն վարդապետ Բաղդասարյանը հայտնել էր, որ ԱՄՆ նախագահն այցելել է Բեթղեհեմի Ծննդյան տաճարի հայկական եկեղեցի և հանդիպել Երուսաղեմի հայոց պատրիարքի հետ:
Պատրիարք սրբազանը Բայդենի հետ ունեցած առանձնազրույցի ժամանակ շնորհակալություն է հայտնել նրան Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու համար և քննարկել այլ թեմաներ:

293946729_10226957625149279_7607624688087733431_n
Иерусалимский патриарх Армянской апостольской церкви архиепископ Нурхан Манукян подарил президенту США Джо Байдену тарелку и гранат из армянского фаянса. Об этом на своей странице в Facebook написал начальник канцелярии Патриархата Корюн Багдасарян.
Ранее Корюн Багдасарян сообщил, что президент США посетил армянскую часть Базилики Рождества Христова в Вифлееме и встретился с Иерусалимским патриархом Армянской апостольской церкви.
В ходе частной беседы с Байденом архиепископ Нурхан Манукян поблагодарил его за признание Геноцида армян и обсудил другие темы.