Արսեն Թորոսյանը կտեղափոխվի Ազգային ժողով
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր վարչապետի աշխատակազմին է ներկայացրել աշխատակազմի նորանշանակ ղեկավար Արայիկ Հարությունյանին:  Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարությունը։
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Արսեն Թորոսյանին աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում կատարած աշխատանքի համար՝ նշելով. «Պարոն Թորոսյանն այդ պաշտոնն ստանձնեց չափազանց բարդ մի ժամանակաշրջանում և պատվով կատարեց իր առջև դրված խնդիրը:
Եվ պիտի արձանագրեմ, որ ես գոհ եմ պարոն Թորոսյանի կատարած աշխատանքից: Ինչպես պարոն Հարությունյանը, այնպես էլ պարոն Թորոսյանը մեր քաղաքական թիմի առանցքային ներկայացուցիչներն են, և քաղաքական քննարկումների արդյունքում, այդ թվում պարոն Թորոսյանի ցանկությունները հաշվի առնելով, մենք որոշել ենք, որ նա իր հետագա գործունեությունը կշարունակի Ազգային ժողովում՝ օրենսդիր մարմնում»:

Арсен Торосян перейдёт в Национальное Собрание
Экс-руководитель аппарата премьер-министра Армении Арсен Торосян продолжит свою дальнейшую деятельность в законодательном органе - Национальном Собрании. Об этом заявил и.о. премьер-министра Никол Пашинян, представляя новоназначенного руководителя Араика Арутюняна аппарату премьер-министра.
Никол Пашинян поблагодарил Арсена Торосяна за его работу на посту главы аппарата, отметив, что Торосян занял эту должность в очень тяжелое время и с честью выполнил поставленную перед ним задачу.
«И должен сказать, что я доволен работой, проделанной господином Торосяном. И г-н Арутюнян, и г-н Торосян являются ключевыми представителями нашей политической команды. В результате политических дискуссий, в том числе пожеланий г-на Торосяна, мы решили, что он продолжит свою деятельность в Национальном Собрании, в законодательном органе», - добавил Пашинян.