ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հրավերով մեկնել է ՍանկտՊետերբուրգ՝ մասնակցելու հունիսի 2-ից 5-ին կայանալիք Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին։
Արթուր Դավթյանը մասնակցություն կունենա համաժողովի շրջանակում կայանալիք «Ներպետական իրավասության նկատմամբ վստահությունը որպես տնտեսության զարգացման և բիզնեսի պաշտպանության գործոն» թեմայով քննարկմանը, որին մասնակցելու են նաև օտարերկրյա պետությունների գլխավոր դատախազներ։
Այցի շրջանակներում նախատեսված է եկկողմ հանդիպում ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հետ:
Հանդիպման արդյունքում կստորագրվի ՀՀ և ՌԴ գլխավոր դատախազությունների միջև համագործակցության հուշագիր։

Генеральный прокурор РА Артур Давтян отбыл в Российскую Федерацию с рабочим визитом
Поддержи А1+!Генеральный прокурор Республики Армения Артур Давтян по приглашению Генерального прокурора Российской Федерации Игоря Краснова отбыл в Санкт-Петербург для участия в Петербургском международном экономическом форуме, который состоится 2-5 июня.
Артур Давтян выступит на обсуждении в рамках ПМЭФ на тему «Доверие к национальной юрисдикции как фактор развития экономики и защиты бизнеса».
В рамках визита запланирована двусторонняя встреча с генеральным прокурором России Игорем Красновым.
По итогам встречи будет подписан меморандум о сотрудничестве между генеральными прокуратурами Республики Армения и Российской Федерации.